5. Aneta Dukszto

5. Aneta Dukszto

Rada Miejska Wrocławia (Okręg nr 3)

Powstańców Śląskich, Borek, Gaj, Huby, Tarnogaj

Wrocławianka z urodzenia. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej (mgr inż. zarządzania i marketingu). Po studiach wyjeżdża do Hiszpanii potem do Peru, gdzie prowadzi własne wydawnictwo oraz plantację awokado. Pracuje w Ambasadzie RP w Limie jako ekspert do spraw gospodarczych. Działa społecznie w stowarzyszeniu rodzin polsko-peruwiańskich oraz na rzecz Polonii południowoamerykańskiej.

Po powrocie do Wrocławia w 2017 roku włącza się w działalność społeczną. Czynnie angażuje się w działania Partii Zieloni na Dolnym Śląsku. Od 2019 dyrektorka biura posłanki na Sejm Małgorzaty Tracz. Obejmuje też funkcję sekretarzyni koła wrocławskiego Zielonych. Od 2021 radna osiedlowa. Czynnie działa na rzecz praw zwierząt oraz kwestii środowiskowych, w szczególności ekosystemów leśnych. Interweniowała w obronie Lasu Mokrzańskiego, wieży na Śnieżniku, zabudowy kopalni w Szklarskiej Porębie. Była współinicjatorką kampanii na rzecz biletu 365 oraz butelkomatów na opakowania PET. Ma dwie córki i psa rasy nagi pies peruwiański.

Priorytety

  1. zwiększyć dofinansowanie dla Rad Osiedli ze szczególnym uwzględnieniem ofert dla seniorów np.: wycieczki integracyjne, programy edukacyjne , rozrywkowe , kulturalne itd.
  2. zwiększyć dofinansowanie do Wrocławskiej Karty Seniora , poszerzyć ilość partnerów i usług  obsługujących tę inicjatywę  ,
  3. obniżyć ceny biletów dla seniorów do instytucji miejskich jak Ogród Zoologiczny , Narodowe Forum Muzyki , Capitol , Aquapark itd.
  4. Remont ciągu komunikacyjnego przy ul. Powstańców Śląskich.
  5. Rewitalizacja podwórek na Krzykach i tworzenie ogrodów społecznych w podwórkach.
  6. Zwiększanie bioróżnorodności na Krzykach – dosadzanie krzewów, bylin.