I Zgromadzenie Regionu Dolnośląskich Zielonych

I Zgromadzenie Regionu Dolnośląskich Zielonych

Partia Zieloni rośnie w siłę na Dolnym Śląsku! W ostatnią sobotę powołany został Region Dolnośląski Partii Zieloni, w skład którego weszły lokalne koła z Wrocławia, Wałbrzycha, Kłodzka oraz Jeleniej Góry. Przed nowymi władzami stoi wiele wyzwań związanych ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi oraz do Parlamentu Europejskiego.

Pod koniec lutego bieżącego roku odbyło się I Zgromadzenie Regionu Dolnośląskiego Zielonych, czyli najważniejszego organu Partii na Dolnym Śląsku. Regionalne struktury Partii zostały powołane decyzją Zarządu Krajowego w związku z dynamicznym rozwojem kół na terenie województwa. W Zgromadzeniu wzięło udział kilkadziesiąt Członkiń i Członków Zielonych z Wrocławia, Wałbrzycha, Kłodzka i Jeleniej Góry. Regionalne struktury Partii zostały powołane w celu lepszej koordynacji prac pomiędzy kołami oraz wspierania powstawania nowych kół.

Podczas Zgromadzenia i późniejszej Rady Regionu wybrani zostali Członkowie i Członkinie Zarządu Regionu, wśród których znalazło się wielu Zielonych kandydatów w najbliższych wyborach samorządowych. Współprzewodniczącymi Zarządu, zgodnie z regułą parytetu zostali:

- Izabela Ornaf -Członkini koła Jelenia Góra

- Witold Jacaszek – członek Zarządu Koła Wrocław oraz kandydat do Rady Powiatu Wrocławskiego z okręgu obejmującego gminy Kobierzyce i Żórawina

Poza współprzewodniczącymi w skład Zarządu wchodzą:

- Aneta Dukszto – Członkini Koła Wrocław oraz kandydatka do Rady Miasta Wrocław z okręgu nr 3

- Urszula Skoczylas – mieszkanka Oławy działająca w Kole Wrocław

- Tomasz Duda w roli Sekretarza Regionu – kandydat do Rady Powiatu Wrocławskiego z Długołęki

- Seweryn Siewert w roli Skarbnika Regionu – członek Koła Wrocław

- Piotr Drzewiecki – kandydat do Rady Miasta Wrocław z okręgu nr 5

- Piotr Faleński – działający w kołach Wrocław oraz Wałbrzych

Członkinie i Członkowie Partii podczas Zgromadzenia postawili przed nowymi władzami konkretne wyzwania w postaci wsparcia Zielonych kandydatów w wyborach samorządowych, rozwój lokalnych kół oraz pozyskanie nowych członków na obszarze całego regionu ze szczególnym uwzględnieniem okręgu Legnicko-Głogowskiego.

Zielone rośnie!