4. Maciej Słobodzian

4. Maciej Słobodzian

Rada Miejska Wrocławia (Okręg nr 7)

Karłowice-Różanka, Kowale, Psie Pole-Zawidawie, Pawłowice, Sołtysowice, Polanowice-Poświętne-Ligota, Widawa, Lipa Piotrowska, Świniary, Osobowice-Rędzin

Maciej Słobodzian, 27 lat, mieszkaniec Wrocławia, posiada tytuł magistra prawa uzyskany na Uniwersytecie Wrocławskim oraz odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Planuje przystąpić do egzaminu radcowskiego w kwietniu 2024 roku. Od 2019 roku pełni rolę specjalisty ds. prawnych i komunikacji w Biurze Poselskim Małgorzaty Tracz.Od 2020 roku zasiada w Radzie Osiedla Ołbin, a od 2021 roku pełni funkcję Sekretarza Osiedla. Jest członkiem partii Zieloni. Mieszka na Psim Polu z partnerką Dominiką. W czasie wolnym oddaje się pasji do gier strategicznych, kina, seriali i książek.

Priorytety

  1. Stworzenie Szybkiej Kolei Miejskiej we Wrocławiu - potrzebujemy szybkiego powrotu do uznawania biletów Urbancard w pociągach POLREGIO i Kolei Dolnośląskich w granicach miasta, a jeszcze w tej kadencji - uruchomienia pierwszych pociągów miejskich MPK Wrocław na Psie Pole-Zawidawie oraz Lipę Piotrowską i Świniary.
  2. Ochronę zagrożonych terenów cennych przyrodniczo we Wrocławiu - żebyśmy mogli cieszyć się sąsiedztwem przyrody, Rada Miejska Wrocławia musi w końcu podjąć decyzję o objęciu ochroną Doliny Widawy, Enklawy Sołtysowickiej oraz Lasu Sołtysowickiego wraz ze stawami, ponieważ dziś znajduje się one pod wielką presją deweloperów.
  3. Rozwój społeczny Psiego Pola - jesteśmy demograficznym tyglem, gdzie obok siebie mieszkają młode rodziny z dziećmi na osiedlach deweloperskich oraz seniorzy i seniorki na osiedlach z wielkiej płyty, dlatego potrzebujemy dalszych inwestycji zarówno w nasze szkoły i przedszkola, jak i w sieć Klubów Seniora oraz instytucjonalną opiekę nad osobami starszymi.