7. Marek Gluziński

7. Marek Gluziński

Rada Miejska Wrocławia (Okręg nr 2)

Strachocin-Swojczyce-Wojnów, Ołbin, Plac Grunwaldzki, Zacisze-Zalesie-Szczytniki, Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice

Marek Gluziński, współzałożyciel Akcji Kultura, członek Wrocławskiej Rady Kultury oraz asystentem społecznym posłanki Małgorzaty Tracz. Jego zaangażowanie w życie kulturalne Wrocławia sięga 1997 roku, obejmując role wydawcy, producenta muzycznego, DJ-a, organizatora koncertów i dyrektora artystycznego Klubu Puzzle. Jako manager kultury aktywnie uczestniczył w projektach Europejskiej Stolicy Kultury oraz innych inicjatywach, pełniąc funkcje koordynatora infopunktu Barbara, producenta festiwalu WROsound i współtwórcy Wrocławskiej Offensywy Teatralnej. Marek Gluziński jest również performerem, aktorem i choreografem, uczestnicząc w międzynarodowych projektach. Jego badania nad męskością znalazły wyraz w projekcie "Kryzys Wieku Męskiego." Jego celem jest wsparcie rozwoju twórczego Wrocławia na poziomie prawdziwej Stolicy Kultury.

Priorytety 

  1. Odpowiednie oświetlenie chodników i alejek oraz wyrównanie ścieżek na terenach zielonych wschodniego Wrocławia, by sąsiad nie straszył sąsiada na spacerze, a buty nie nadawały się do prania.  
  2. Uporządkowanie komunikacji pieszej, rowerowej i samochodowej łącznie z miejscami parkingowymi oraz uregulowanie gospodarki odpadami na Sępolnie. Stworzenie Strefy Zamieszkania. 
  3. Uporządkowanie kwestii parkowania na osiedlach: Plac Grunwaldzki i Ołbin.